آیفون 12 سیستم فوکوس خودکار خود را تقویت نماید

مینگ‌چی کو می‌گوید به‌لطف همکاری اپل با شرکت Semco , آیفون 12 دارای سیستم فوکوس خودکار بهبودیافته خواهد بود . طبق ادعای او , دوربین پریسکوپی در سال ۲۰۲۲ به آیفون‌ها می آید .

مینگ‌چی کو , تحلیلگر نام‌آشنای مؤسسه‌ی پژوهشی TF Securities , ‌ به‌تازگی یادداشتی جدید منتشر کرده است تا انتظارات خود را از آیفون‌های آینده‌ی اپل اعلام نماید . این تحلیلگر سابقه‌ی خوبی در مورد افشای اطلاعات مربوط‌به محصولات معرفی‌نشده‌ی اپل دارد و بارها پیش‌بینی‌های درستی درمورد آیفون‌ها انجام داده است . مینگ‌چی کو در جدیدترین یادداشت خویش به تأمین‌کنندگان دوربین آیفون‌های تازه اشاره می نماید . کو معتقد است Semco و Sunny Optical که به‌ترتیب به‌عنوان شایسته ترین تأمین‌کنندگان لنز دوربین در کره و چین شناخته می شوند , قرار است طی امسال میلادی قرارداد تجاری با اپل امضا نمایند ; به‌موجب این قرارداد , Semco و Sunny Optical به زنجیره‌ی تأمین آیفون‌ها ملحق خواهند شد .

اپل به‌منظور بالا بردن رقابت در بین شرکت‌های حاضر در زنجیره‌ی تأمین خویش و همینطور پایین آوردن هزینه‌ها , به‌صورت منظم قطعات موردنیاز را از چند تأمین‌کننده اخذ مینماید تا متعلق به یک تأمین‌کننده‌ی یگانه نباشد . مینگ‌چی کو میگوید قرارداد بین اپل با Semco و Sunny Optical درنهایت به نفع کاربران آیفون تمام خواهد شد . این تحلیلگر اعتقاد دارد دو شرکت موردبحث می توانند قطعات باکیفیت‌تر با عملکرد خوبتر در اختیار اپل بگذارند تا این شرکت آن‌ها را داخل آیفون قرار دهد .

بر طبق گزارشی که مینگ‌چی کو منتشر کرده

, اپل قصد دارد در آیفون 12 از موتور الکتریکی VCM مبتنی‌بر گوی که متعلق‌به کمپانی Semco است برای بهبود فوکوس خودکار به کارگیری نماید ; اپل در دوربین فعلی آیفون‌ها از موتور الکتریکی VCM مبتنی‌بر فنر به کار گیری میکند . مینگ‌چی کو همینطور میگوید در سال ۲۰۲۲ آیفون‌های اپل به لنز تله‌فوتو با مکانیسم پریسکوپی مجهز خواهند شد . این لنز هم قرار است توسط Semco ساخته شود .

 

آیفون 12

در دوربین‌های پریسکوپی , روشنایی به‌لطف وجود یک منشور خاص , ۹۰ رتبه از مسیرش گم راه میشود . استفاده از این منشور به ارتقاء فاصله‌ی کانونی دوربین می‌انجامد . ارتقاء فاصله‌ی کانونی سبب میگردد دوربین بتواند بزرگ‌نمایی بیشتر از حالت عادی ارائه دهد . در نظر داشته باشید که پباده سازی دوربین پریسکوپی به‌چشم کاربر هیچ‌ تفاوت خاصی با دوربین عادی ندارد و همه‌چیز در پشت پرده حادثه میفتد . برای دست‌یابی به بزرگ‌نمایی دوربین‌های پریسکوپی در دوربین‌های عادی , می بایست این دوربین‌ها را با فاصله‌ی کانونی دوچندان ساخت که سبب می‌شود تا حد متعددی از بدنه‌ی گوشی بیرون بزنند . دوربین‌های پریسکوپی از فضای عمودی داخلی به‌منظور بهبود کیفیت تصویر فایده میگیرند . امروزه شماری از گوشی‌های هوشمند ساخت هواوی و سامسونگ از دوربین پریسکوپی بهره‌مند می باشند .

اگر همه‌چیز طبق برنامه پیش برود , اپل آخرها شهریورماه سال جاری به‌صورت رسمی جدیدترین دستاوردهای خود را در صنعت گوشی به‌نمایش میگذارد . افشاگران میگویند گوشی‌های خانواده‌ی آیفون ۱۲ شامل چهار عضو با نام‌های آیفون ۱۲ , آیفون ۱۲ مکس , آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس ( Apple iPhone 12 Pro Max ) می‌باشند .

نوع اول صفحه‌نمایش ۵٫۴ اینچ OLED خواهد داشت . همه مدل‌های دیگر هم از صفحه‌نمایش OLED استفاده خواهند کرد . مدل‌های مکس و پرو دارنده صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچ و نوع پرو مکس دارنده صفحه‌نمایش ۶٫۷ اینچ خواهند بود . گفته می شود تمامی گوشی‌های تازه اپل پایین پشتیبانی فناوری 5G قرار دارند . مدل‌های معمولی در پنل پشتی صاحبخانه دوربین دوگانه خواهند بود ; البته مدل‌های پرو به دوربین سه‌گانه در کنار اسکنر فراشکافت لایدار مجهز خواهند شد .

پیش‌تر در شایعه‌هایی تأییدنشده اعلام شده بود که آیفون ۱۲ پرو مکس ممکن است سیستم لرزش‌گیر Sensor – Shift خواهد داشت . در دوربین‌های معمولی , سیستم لرزش‌گیر اپتیکال روی لنز قرار می گیرد ; ولی در سیستم Sensor – Shift ازطریق جنبش خودِ حسگر , لرزش‌های تصویر گرفته می گردد . در گزارشی دیگر بیان شده شده‌است که آیفون‌های آینده احتمال دارد می توانند تصاویر پلنوپتیک ثبت نمایند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید