درنسخه جدید وردپرس امکان ساخت نقشه سایت آماده شده‌است

قابلیت جدید ایجاد نقشه‌ی سایت XML به نسخه‌ی جدید وردپرس 5 . 5 افزوده می گردد . این قابلیت ایندکس‌شدن سایت‌های وردپرس به‌وسیله‌ی موتورهای جست‌وجو مانند گوگل را آسان‌تر مینماید .

وردپرس , سیستم مدیریت محتوا , در یک‌سوم از سایت‌های اینترنتی امروزی به‌کار می رود . در این سیستم , قابلیت پشتیبانی از ساخت نقشه‌های سایت XML آماده می شود . این خصوصیت در WordPress 5 . 5 و اواخر فصل‌پاییز امسال عرضه خواهد شد .

همان‌طورکه می دانید , از نقشه‌ی وب سایت برای معرفی وب سایت به موتورهای جست‌وجو بهره برده می‌گردد و خزنده‌های وب می توانند با شناسایی URLهای نقشه‌های وب سایت , سریع‌تر صفحه ها وبسایت را شناسایی نمایند . نقشه‌های سایت XML , فایل‌های خاصی می‌باشند که فهرستی از کلیه صفحات وب سایت , پست‌های وبلاگ , تگ‌ها و محتوای دیگر را دربر میگیرند . در صورتیکه مطلب سایتی به‌روزرسانی یا محتوای جدیدی به آن افزوده شود , موتورهای جست‌وجو نظیر گوگل و بینگ از نقشه‌های سایت , من جمله نقشه‌های سایت مبتنی‌بر XML استفاده مینمایند تا به وب سایت سربزنند و محتوای آن را بررسی یا این که ایندکس نمایند .

از زمان فعال‌سازی در سال ۲۰۰۳ , از قابلیت ساخت نقشه‌ی سایت پشتیبانی نمیکند و تاکنون این عمل را برعهده‌ی پلاگین‌های واسطه ( مانند Google XML Sitemaps ) نهاده است . بسیاری از مدیران سایت‌های وردپرس اغلب از SEO یا این که پلاگین ایجاد نقشه‌ی سایت به کارگیری میکنند تا نقشه‌ی وبسایت XML بسازند و آن را در موتورهای جست‌وجو بارگذاری نمایند تا به رتبه‌های بهتری در نتایج آنان برسند .

وردپرس

به‌تازگی , گروه وردپرس درباره‌ی ایجاد نقشه‌ی سایت در نسخه‌ی جدید وردپرس اظهار‌کرد : ‌

در نسخه‌ی 5 . 5 , ایندکس نقشه‌ی سایت را در /wp – sitemap . xml نشان می دهد . درواقع , این فایل اصلی XML است و فهرستی از تمامی صفحات نقشه‌ی تارنما نشان ‌داده‌شده‌ی وردپرس را دربرگیرنده میگردد . وردپرس فایل robots . txt را نشان می دهد که ایندکس نقشه‌ی سایت دارد و موتورهای جست‌وجو به‌راحتی می‌توانند آن‌ را کشف نمایند .

باتوجه‌ به درخواست مداوم کاربران , گروه وردپرس از سال قبل روی قابلیت پشتیبانی داخلی برای ساخت نقشه‌ی تارنما در هسته‌ی wordpress فعالیت میکنند . همینطور , گروه توسعه‌دهنده‌ی وردپرس درباره‌ی ویژگی جدید گفتند هر سایت وردپرسی فایل اصلی ایندکس نقشه‌ی سایت را می‌سازد که می‌تواند تا ۵۰ , ۰۰۰ نقشه‌ی سایت XML ارجاع دهد . هرکدام از نقشه‌های سایت بیشتراز ۲ , ۰۰۰ ورودی ( URL ) را نگه می‌دارند و درنتیجه , محتواهای مختلف ایندکس می شوند .

به‌طور پیش‌فرض , نقشه‌های سایت برای اشکال طبقه‌بندی‌ها و پست‌های عمومی , بایگانی‌های نویسنده و صفحه‌ی اصلی سایت ساخته شده‌اند . علاوه‌براین , فایل‌های نو نقشه‌ی سایت وردپرس با استانداردها و فرمت‌هایی سازگار هستند که موتورهای بزرگ جست‌وجو مانند گوگل و بینگ از آنان استفاده می‌نمایند ; بنابراین محتوای سایت‌ها بلافاصله بعد از انتشار , برای ایندکس‌شدن مهیا میباشند .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید