گوگل در رویداد «Launch Night In» , از آخری ورژن «کروم کست» خویش پرده برداری کرد که با پلتفرم «گوگل تی‌وی» , ریموت کنترل و پشتیبانی از دستیار هوشمند همراه شده‌است .

هفت سال قبلی گوگل , نخستین کروم کست خویش را معرفی کرد و از آن سال به بعد از آن شاهد عرضه نسخه‌های جدیدتری از آن هستیم . سال جاری ورژن نو کروم کست , وسیع ترین به روز رسانی خویش را در طی تمام این سالیان اخذ کرده و از سیستم عامل گوگل تی‌وی پشتیبانی‌ می نماید . Chromecast نو همینطور مجهز به ریموت کنترلی است که با بهره‌مندی از میکروفون داخلی برای دسترسی به دستیار هوشمند عرضه می شود .

گوگل تی‌وی اساسا یک لایه رابط کاربری است که روی سیستم عامل Chromecast نو , ‌ یعنی اندروید تی‌وی عمل میکند . رابط کاربری گوگل تی‌وی شباهت متعددی با رابط کاربری آمازون فایر تی‌وی داراست و کمتر به رایط اپل تی‌وی یا این که روکو مشابه است . علاوه بر این با یوتوب تی‌وی یکدست شده‌است . به گفته گوگل دیگر سرویس‌های پخش زنده تلویزیونی نیز میتوانند از روش API شبیه , به تب Live دسترسی داشته باشند . اما به ظاهر گوگل تی‌وی هنوز از اپل تی‌وی پشتیبانی نمیکند .

گوگل , کالا تازه را «بهترین کروم کست» خویش لقب داده است . از لحاظ ظاهری Chromecast نو با ظاهری بیضی صورت , شباهت متعددی به «کروم کست الترا 2016» دارااست و زبان پباده سازی آن مشابه به جدیدترین اسپیکرهای نست مینی گوگل است .
کلیدهای متفاوتی روی ریموت کنترل موجود هست البته از در میان تمامی آنان دستیار هوشمند بیش تر از سایر به چشم می آید . یوزرها می توانند به راحتی از دستیار هوشمند بخواهند تا آهنگ مورد نظرشان را از روش اسپاتیفای پخش نماید یا این که درخواست پخش استریم خاصی را به دستیار هوشمند بدهند .

 

تصویر جعبه کروم کست جدید

کروم کست یا Chromecast

با دقت به این که سرویس‌های یوتیوب و نتفلیکس میان یوزرها از محبوبیت خاصی برخوردار‌است , ریموت کنترل Chromecast مجهز به دکمه‌های منحصربه‌فرد یوتیوب و نتفلیکس هم است .

Chromecast تازه با بهره‌مندی از پردازنده‌ای با توان مناسب و رابط کاربری تازه , از ویدیوهای 4K HDR با نرخ 60 فریم در ثانیه و دالبی ویژن پشتیبانی میکند . ورژن تازه کروم کست با بها 49 . 99 دلار از روش بعضی خرده‌ فروشی‌ها به فروش می رسد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید