ثبت رکورد 51 مگابایت بر ثانیه برای سرعت 5G در آمریکا

ایالات متحده در رقابتی شدیدی برای توسعه‌ی شبکه‌ی 5G قرار دارد و هنوز سرعت میانگین آنان با برخی از پیش‌گامان فاصله دارد ; پیش‌گامانی که چند صد مگابیت‌برثانیه سرعت ارائه می‌کنند .

 

نصب و توسعه‌ی شبکه‌ی 5G در آمریکا با سرعت مناسبی پیش میرود . آخرین گزارش‌ها میانگین سرعت شبکه‌ی نسل تازه را در‌این کشور ۵۰/۹ مگابیت‌برثانیه اعلام می‌کند که با وجود ترقی چشمگیر درمقایسه‌با شبکه‌ی 4G , هنوز فاصله‌ی زیادی با رقبا دارد . گفتنی است کشورهای دیگر اکنون به میانگین سرعت ۲۰۰ تا ۴۰۰ مگابیت‌برثانیه رسیده‌اند .

 

به‌تازگی شرکت اوپن‌سیگنال ( OpenSignal ) گزارش میانگین سرعت جدید را منتشر کرده که حاوی اطلاعاتی از ۱۲ کشور است . سرعت‌های میانگین نتایج جمع‌آوری داده‌ی آزمایش‌های هر سرزمین در دوره‌ی هنگامی از ۱۶ مه تا ۱۴ آگوست است . در‌این گزارش , ایالات متحده ازلحاظ میانگین سرعت در میان ۱۲ کشور در رتبه‌ی آخر جای گرفت و از میان ۱۱ کشور دیگر نیز , ۱۰ منطقه سرعت میانگینی حداقل دوبرابر آمریکا را گزارش کردند .

 

میانگین سرعت شبکه‌ی 5G در ۱۲ کشور

 

میانگین سرعت اینترنت 5G در آمریکا ۱/۸ برابر میانگین 4G گزارش می شود ( ۲۸/۹ مگابیت‌برثانیه ) . نکته‌ی جالب اینکه آزمایش‌های کاربری در کشور همسایه , یعنی کانادا , سرعت میانگین 4G را ۵۹/۴ مگابیت‌برثانیه و 5G را ۱۷۸/۱ مگابیت‌برثانیه گزارش می نماید . طبق این گزارش , تایوان و استرالیا سرعت میانگین بیشتراز ۲۰۰ مگابیت‌برثانیه را در شبکه‌ی 5G ارائه مینمایند و کره‌جنوبی و عربستان‌سعودی نیز به‌ترتیب با میانگین سرعت ۳۱۲/۷ و ۴۱۴/۲ مگابیت‌برثانیه در بالا جدول قرار گرفته‌اند .

 

نرخ دسترسی به 5G در ۱۲ کشور

 

در آمریکا , میانگین سرعت دانلود برای کاربرانی که گه گاه به شبکه‌ی 5G متصل شده بودند , ۳۳/۴ مگابیت‌برثانیه گزارش شد که ترکیبی از میانگین 4G و 5G بود . درین آمار , ایالات متحده در رتبه‌ی دوم از آخر جای گرفت . در سرعت دانلود هم عربستان‌سعودی با ۱۴۴/۵ و کانادا با ۹۰/۴ مگابیت‌برثانیه در جایگاه‌های برتر قرار گرفتند ; اما آمریکا ازلحاظ دسترسی 5G شرایط بهتری داشت . دسترسی با درصد زمانی محاسبه میگردد که کاربران به 5G دسترسی پیدا مینمایند . در آمریکا , آمار مذکور ۱۹/۳ درصد گزارش شد که رتبه‌ی پنجم را برای کشور به‌همراه داشت و عربستان‌سعودی با ۳۴/۴ درصد دسترسی در صدر و بریتانیا با ۴/۵ درصد در موضع آخر قرار گرفت .

 

میانگین سرعت دانلود کاربران در شبکه 5G در ۱۲ کشور

 

اوپن‌سیگنال ادعا میکند که برای جمع‌آوری آمار , روزانه میلیاردها اندازه‌گیری از ۱۰۰ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان انجام میدهد . ۱۲ کشوری که در گزارش جدید حضور دارند , بیشترین داده‌های باکیفیت را دردست شرکت تحلیلی قرار داده‌اند .

 

فاصله‌ی تقریبا اندک بین میانگین سرعت 4G و 5G در آمریکا نشان‌دهنده‌ی استفاده‌ی گسترده از طیف باند ذیل برای شبکه‌های جدید و قدیمی است . به‌عنوان مثال , T – Mobile سهم عمده‌ای از شبکه‌ی 4G باند پایین خود را به 5G ارتقاء داده است که ارتقاء سرعت را برای یوزرها به‌همراه دارد ; ولی هیچ‌گاه به‌اندازه‌ی واقعی موردانتظار از شبکه‌ی 5G کامل عمل نمی کند . شبکه‌های 5G حرفه‌ای طیف‌های باند بالا را در شبکه اشغال میکنند . اوپن‌سیگنال هم در گزارش خود تأکید می‌نماید که استفاده از طیف‌های باند پایین مانند ۶۰۰ و ۸۵۰ مگاهرتز که شرکت‌های T – Mobile و AT&T به کار گیری می‌نمایند , با وجود پوشش عالی , سرعت درخورتوجهی دراختیار کاربران قرار نمی‌دهد . این در حالی است ‌که اپراتورها در خارج از آمریکا , از باند میانی ۳/۵ گیگاهرتز به کار گیری می‌نمایند .

 

پوشش شبکه‌ی 5G در ایالات متحده

 

شبکه‌ی 5G

 

گزارش پیشین اوپن‌سیگنال که ماه جون با بررسی میانگین سرعت از ۱۶ مارس تا ۱۳ جون جمع‌آوری شده بود , ورایزن را شایسته ترین اپراتور آمریکا ازلحاظ میانگین سرعت دانلود 5G عنوان میکرد که سرعت ۴۹۴/۷ مگابیت‌برثانیه داشت . T – Mobile و زیرمجموعه‌ی جدیدش , Sprint , سرعت‌های میانگین کمی بیشتر از ۴۹ مگابیت‌برثانیه را ثبت کردند و سرعت میانگین AT&T هم ۶۰/۸ مگابیت‌برثانیه گزارش شد .

 

میانگین سرعت دانلود کاربران شبکه‌ی 5G در ایالات متحده

 

 

کره جنوبی میانگین سرعت ۶۵۰ مگابیت‌برثانیه را در دانلود شبکه‌ی 5G ثبت کرد

ورایزن با وجود ارائه‌ی سرعت چشمگیر شبکه‌ی بسیار کوچکی دارد . این اپراتور تعلق زیادی به امواج میلی‌کتری دارد که به‌راحتی دیوار یا موانع دیگر آن را مسدود میکند . همچنین , این امواج دامنه‌ی پوشش زیادی هم ندارد ; درنتیجه سرعت درخورتوجه ورایزن درواقع تأثیر زیادی روی میانگین سرعت 5G در ایالات متحده نمی‌گذارد . کاربرانی که از سرویس اوپن‌سیگنال برای آزمایش سرعت خود به کارگیری می‌کردند , تنها در ۰/۴ درصد مواقع , پوشش ورایزن را دریافت کرده بودند . ناگفته نماند پوشش شبکه‌های دیگر همچون T – Mobile و Sprint و AT&T هم به‌ترتیب ۲۲/۵ و ۱۴/۱ و ۱۰/۳ درصد گزارش شد .

 

همان‌طورکه گفته شد , استفاده از باند پایین در ارائه‌ی خدمات 5G باعث می‌شود که ایالات متحده پوشش مناسبی در‌مقایسه‌با کشورهای دیگر داشته باشد . همین پوشش احتمال اتصال به شبکه‌ی جدید و استفاده از آن را در‌مقایسه‌با کشورهایی برای کاربران بیشتر میکند که از فرکانس بالا استفاده مینمایند .

 

میانگین سرعت دانلود شبکه 5G در آمریکا

 

مهاجرت تدریجی از 4G به 5G احتمالا برای کاربرانی آشنا به‌نظر میرسد که یک دهه پیش و مهاجرت از 3G به 4G را به یاد دارند . از لحاظ اوپن‌سیگنال , شبکه‌ی 5G هنوز راه زیادی تا بلوغ در پیش دارد . این شرکت می گوید که حدود یک دهه تا پوشش کامل و بی‌نقص شبکه‌ی 5G فاصله داریم .

 

 

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید