سامسونگ ایده ی فناوری 6G را مطرح می نماید

درحالی‌که هنوز شبکه‌ی 5G به طور کامل در همه‌جا پیاده‌سازی نشده , سامسونگ از آغاز فرایند تحقیق‌و‌توسعه‌ی فناوری 6G خبر میدهد . کره‌ای‌ها بازه‌ی وقتی ۱۰ ساله برای فعال‌سازی 6G پیش‌بینی کرده‌اند .

شرکت‌های فعال درزمینه‌ی ساخت امکانات مخابراتی به‌سختی در عملکرد می باشند نسل پنجم شبکه‌های ارتباطی ( 5G ) را در سراسر دنیا گسترده‌تر در دست قرار دهند تا همه‌ی اشخاص از مزیت‌های آن برخوردار شوند . درحالی‌که هنوز شبکه‌ی 5G به‌طور گسترده آغاز به ‌کار نکرده است , زمزمه‌هایی از آغاز پروسه توسعه‌ی شبکه‌ی 6G به‌گوش میرسد . به‌تازگی , سامسونگ گزارشی ویژه با تیتر The Next Hyper – Connected Experience for All منتشر نموده است . در‌این گزارش جامع , کره‌ای‌ها به حوزه‌های حساس توسعه‌ی 6G و مانع ها پیش ‌روی کمپانی اشاره میکنند .

طبق گزارش سامسونگ , پروسه اولیه‌ی تجاری‌سازی شبکه‌ی 6G ممکن است در سال ۲۰۲۸ به‌وقوع می‌پیوند . سامسونگ توقع دارد پروسه تجاری‌‌سازی انبوه این فناوری تا سال ۲۰۳۰ صورت بپذیرد . این یعنی تا فرارسیدن شبکه‌ی 6G به‌صورت گسترده ۱۰ سال زمان باقی‌مانده است .

جزئیات شبکه 6G سامسونگ

سامسونگ که در حوزه‌های متمایز عمل میکند , در بیانیه‌ی خویش میگوید نه‌تنها انسان‌ها , بلکه ماشین‌‌آلات هم به استفاده از شبکه‌ی 6G روی خواهند آورد تا وظایف خویش را مؤثرتر انجام دهند . سامسونگ می گوید 6G از ظرفیت لازم برای ارائه‌ی تجربه‌ی همه‌جانبه‌ی واقعیت گسترده ( XR ) و هولوگرام‌های موبایلی و آواتارهای دیجیتالی برخودار است . سونگ‌هیون چوی , مدیر مرکز تحقیقاتی ارتباطات توسعه یافته در سامسونگ , میگوید او و اعضای تیمش به‌تازگی فرایند تحقیق‌و‌توسعه‌ی فناوری 6G را آغاز کرده‌اند و در همکاری با سهام‌داران صنعت , خودشان را به رهبری روند استانداردسازی 6G متعهد می دانند .

فناوری 6G

تا سال ۲۰۳۰ , هولوگرام‌های موبایلی به‌طور گسترده دردسترس قرار میگیرند

به‌طورکلی , سامسونگ ایده‌هایی جاه‌طلبانه برای شبکه‌ی 6G در سر می‌پروراند ; بااین‌حال , معتقد است برای دستیابی به این فناوری سه نیازمندی مهم وجود دارد که به‌نوعی موانع بزرگی به‌حساب میایند : «کارایی» و «معماری» و «وثوق‌پذیری» . اگر بتوان 6G را بدون مشکل راه‌اندازی کرد , این فناوری می‌تواند حداکثر نرخ داده‌ی ۱ , ۰۰۰ گیگابیت‌بر‌ثانیه را ارائه دهد که ۵۰ برابر سریع‌تر از شبکه‌ی 5G است . به‌علاوه , میزان تأخیر شبکه موقع استفاده از 6G به کمتر از ۱۰۰ میکروثانیه می رسد که یک‌دهم تأخیر شبکه‌ی 5G است .

معیارهای مختلف سامسونگ برای شبکه 6G

با روی‌کار‌آمدن فناوری 6G , در آینده باند فرکانسی تراهرتز ( THz ) , راهکارهایی نوین برای ساخت آنتن , فناوری‌های پیشرفته‌تر , توپولوژی بهتر شبکه و استفاده از هوش مصنوعی در ارتباطات بی‌سیم را شاهد خواهیم بود . کلیه این معیارها باید کامل طراحی شوند و طبیعتا ساختِ بی‌نقص آن‌ها به‌زمان زیادی نیاز دارد .

آینده‌ای که از فناوری 6G متصور شده‌است , درحال‌حاضر سطح تئوری را میگذارند و تا دستیابی به آن فاصله‌ی بسیار زیادی داریم . بااین‌حال , آغاز کار شرکت‌ها روی این فناوری نشان میدهد که از همین هم اکنون یک ‌قدم به شبکه‌ی 6G نزدیک‌تر شده‌ایم . اگر فناوری‌ها بتوانند زندگی روزمره‌ی ما‌را ساده‌تر و لذت‌بخش‌تر نمایند , صد رد صد بایستی زودتر سراغ آن ها برویم .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید