لینکدین امکانات جدیدی ارائه میدهد

لینکدین قابلیتی به بخش پروفایل کاربران طولانی تر می‌کند تا درصورت جست‌وجوی کار , فرایند آسان‌تری داشته باشند . امکان جدید به‌صورت یک برچسب در تصویر پروفایل است .

مایکروسافت برنامه‌هایی جدی برای کمک به رفع مشکلات احتمالی بیکاری ناشی از ویروس کرونا دارد . ردموندی‌ها بسیاری از تلاش‌های خود دراین مورد را در پلتفرم شبکه‌ی اجتماعی کسب‌وکاری خود در لحاظ گرفته‌اند . لینکدین که امروز به‌عنوان بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی کسب‌وکار در جهان شناخته می‌گردد , ‌ قابلیتی به‌نام Open to Work به پلتفرم خود بیشتر کرد که افراد جویای کار را خوبتر نمایش میدهد .

اشخاص جویای کار با استفاده از امکان جدید لینکدین می توانند در تصویر پروفایل خویش , وضعیت جویای فعالیت بودن را با ظاهری مطلوب نمایش دهند . این امکان به‌صورت یک نشان یا برچسب درکنار تصویر پروفایل دیده می‌گردد که عبارت جویای کار یا Open to Work را نمایش می دهد .

لینکدین درحال‌حاضر هم قابلیت و امکان نمایش جویای کار بودن را دراختیار کاربران خویش قرار می دهد . در همان قابلیت‌های قبلی می‌توان نوع شغلی که به دنبالش می باشید و حوزه‌ی کاری را هم درکنار زمان و موقعیت مدنظر برای شروع عمل , مشخص کرد . قابلیت جدید , این بخش‌ها را در حالتی نمایان‌تر مشخص میکند و جامعه‌ی کاربران لینکدین , شمارا آسان‌تر پیدا می‌کنند .

لینکدین چیست؟

برچسب جویای کار عکس پروفایل لینکدین

قابی که به‌‌صورت هشتگ OpenToWork# در اطراف عکس پروفایل استفاده کننده جویای کار نمایش داده می شود , نیاز به جست‌وجو در مشخصات پروفایل را از بین می برد . درواقع کارفرماها یا کاربران دیگر به‌راحتی با نگاه به عکس پروفایل شما می‌توانند حالت جویای عمل را متوجه شوند . به‌علاوه , هر بار که استفاده کننده در پست کاربری دیگر نظر ارسال نماید یا یک پست منتشر نماید , درکنار همان نوشته می‌توان به‌راحتی وضعیت اشتغال او را مشاهده کرد . برای فعال‌سازی قابلیت و برچسب عکس پروفایل جویای کار در لینکدین , مراحل ذیل را دنبال نمائید :

وارد تنظیمات حساب کاربری شوید و در پایین عکس پروفایل , گزینه‌ Show recruiters you are open to work را گزینش کنید .
پیکربندی و گزینه‌های شغل مدنظر مانند موقعیت مکانی و دسته اشتغال را وارد فرمائید .
گزینه‌ی Choose who sees you ‘ re open را انتخاب کرده و گونه نمایش وضعیت جویای کار را گزینش نمائید . در این بخش می‌توان مشخص کرد که حالت جویای کار صرفا برای کارفرماها نمایش داده شود یا با اضافه شدن برچسب عکس , همگی کاربران قابلیت و امکان مشاهده‌ی وضعیت اشتغال شما را داشته باشند .
بعد از انجام تنظیمات بالا می توانید یک پست با هشتگ opentowork# منتشر کنید تا اطلاع‌رسانی پیرامون جست‌وجوی فعالیت برای افراد بیشتری نمایش داده شود .

 

مایکروسافت در مسیر اشتغال زایی

مایکروسافت در مسیر امداد به اشتغال‌زایی برنامه‌های دیگری را نیز در پلتفرم‌های خویش مدنظر دارد . برنامه‌های مذکور با تمرکز بر افرادی با حالت کاری خوبتر پیاده‌سازی می‌شود تا در فرایندهایی همچون معرفی اشخاص جویای عمل , بررسی رزومه‌ها , آموزش تکنیک‌های مصاحبه‌ی شغلی یا تنها ارائه‌ی پیشنهاد اشتغال , به دیگران کمک نمایند . برای وارد شدن به برنامه‌ی کمکی اشتغال‌زایی در لینکدین , مراحل زیر را دنبال فرمایید :

یک پست جدید بنویسید و گزینه‌ی Offer to Help را در آن انتخاب نمایید .
همه گزینه‌های مدنظر برای کمک به دیگران را انتخاب کرده و روی گزینه‌ی Done کلیک کنید . از گزینه‌های دردسترس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :
OfferingHelp : General Help , Career Coaching – راهنمایی کلی , مشاوره‌ی شغلی
OfferingHelp : Referrals – معرفی افراد به سازمان‌های جویای نیروی انسانی
OfferingHelp : Resume Revies – بازبینی رزومه
علامت های نظردهی درباره پست لینکدین

لینکدین درکنار قابلیت‌های بالا , گزینه‌های جدیدی برای واکنش به پست‌های منتشرشده در پلتفرم هم ارائه مینماید . گزینه‌هایی که در تصویر بالا می‌بینید , برخورد به پست کاربران دیگر را از لایک کردن ساده , فراتر میبرد .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید