طرح حمایتی 100 میلیارد دلاری مجلس آمریکا برای اینترنت!

مجلس آمریکا طرح حمایتی 100 میلیارد دلاری را تصویب کرد.طرح جدید اتصال پپهنای باند را هدف قرار می‌دهد که نماینده‌های دموکرات مجلس سنا در طرحی به‌نام Universal Fiber از آن رو نمایی کردند. ۸۰ میلیارد دلار از طرح در سال مالی ۲۰۲۱ عملی خواهد شد که کمیسیون ارتباطات فدرال با استفاده از آن،

پروژه‌های پهنای‌باند را در در مناطقی که پوشش ضعیفی دارند و یا هنوز تحت پوشش قرار نگرفته اند به سرعت عملی خواهد کرد. این پروژه ها باید سرعت دانلود و آپلود ۱۰۰ مگابیت‌برثانیه را به مشتریان ارائه کنند. این سرعت ها به منظور کاهش در تاخیر انتقال داده ها انجام شده اند که هدف نهایی آن‌ها اجراسازی شبکه‌های فیبری تا منزل مشترکان خانگی است.

بخشی از کمک‌های مالی با هدف ارائه‌ی تحفیف به مشترکان محروم اینترنت خانگی ارائه می‌شود

طرح جدید مجلس سنای نمایندگان آمریکا وام‌های اجرایی برای پروژه‌های پهنای باند را هم شامل می‌شود. در این طرف ایالت های مختلف با توجه به دستورالعمل ها می توانند از دیجیتال سازی گسترده برای ایالت های خود استفاده کنند. از کاربردهای این طرح می‌توان به مجهز کردن اتوبوس های مدرسه به وای فای و تجهیزات شبکه برای کتابخانه ها و مدرسه ها هم اشاره کرد.

در بخش دیگری از این طرح، سرمایه‌گذاری ۹ میلیارد دلاری به نام Broadband Connectivity Fund دیده می‌شود که با هدف ارائه‌ی تخفیف‌های ۵۰ دلاری به مشترکان کم بضاعت و بی بضاعت مطرح شده است. به‌علاوه، مشترکان خانگی در مناطق محروم نهایتا تخفیف‌هایی تا سقف 75 دلار دریافت خواهند کرد.
در بخش دیگری از طرح مجلس نمایندگان، زیرمجموعه‌ای به‌نام Dig Once به چشم میخورد که شرکت‌های اجرایی را به اجرای ارتباط‌های فیبر به فیبر در تمامی پروژه‌های زیرساختی بزرگراهی مجبور می‌کند. تمامی ایالت هایی که از این تسهیلات برای توسعه بزرگراه های خود استفاده می کنند ملزم به رعایت قوانین مطرح شده در آن می باشند.

دستور جدید تمامی قوانین ایالتی را توسعه‌ی زیرساخت‌های شبکه‌ی پهنای‌باند را درمحدوده شهری محدود یا ممنوع کرده‌اند، لغو می کند.
کارشناسان بسیاری معتقدند طرح جدید مجلس آمریکا به ازبین‌بردن فاصله‌ی اجتماعی در دسترسی به خدمات اینترنتی و پهنای باند کمک فراوانی خواهد کرد. آن‌ها معتقدند افزایش ارائه‌ی خدمات به مناطق تحت پوشش جدید درکنار فراهم‌کردن بنیه ی مالی برای تهیه‌ی خدمات پهای‌باند، تأثیر فراوانی بر افزایش پوشش خدمات خواهد داشت.

مجلس آمریکا

دشواری تصویب طرح

کارشناسان معتقدند تصویب طرح مجلس نمایندگان در مجلس سنا احتمالا به مشکل خواهد خورد؛ چرا که اکثریت اعضای مجلس سنای آمریکا جمهوری‌خواه هستند. البته شاید بخش‌هایی از طرح پیشنهادی پهنای باند سرانجام به صورت قانون تصویب شود. کارشناسان می‌گویند طرح مجلس نمایندگان باید بدون در نظر گرفتن حزب های خاص بررسی شود تا مناطق محروم آمریکا هر چه زودتر به اتصال مناسب مجهز شوند.
به گفته ی کارشناسان حقوق شهروندی و ارتباطی، مناطق شهری و روستایی ایالات متحده بدون در نظر گرفتن طرفداری احزاب مختلف، به اینترنت پهنای‌باند با اتصال مناسب نیاز دارند.

آن‌ها می‌گویند قیمت بسیار بالای اشتراک اینترنت در مناطق مختلف، مانع بزرگی بر سر توسعه دیجیتال محسوب می شود؛ به خصوص سیاه پوستان و رنگین پوستان بیشتر از بقیه در مناطع محروم هستند.به‌همین‌دلیل، اتصال مناسبی به اینترنت ندارند.
مشکلات اتصال پرسرعت اینترنت در شرایط فعلی پاندمی ویروس کرونا بیش از پیش به شهروندان فشار می‌آورد. بسیاری از کسب‌وکارها سیاست کار در خانه و دور کاری را در پیش گرفته‌اند

و اگر شهروندان و کارمندان در دسترسی به اینترنت پر سرعت مشکلی داشته باشند، کل اقتصاد با مشکل روبه‌رو می‌شود و اهمیت اتصال اینترنت سریع را در آموزش را نیز نباید پشت گوش انداخت. همه این دلایل باعث شده‌اند تا مجلس نمایندگان ایالات متحده تصمیمات جدی برای طرح های حمایتی اتخاذ کند و آنها را پیش ببرد.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید