اینستاگرام یک شبکه اجتماعی با محوریت عکس و اشتراک گذاری عکس است و هر توشه که برنامه را گشوده میکنید و تصاویر را بازدید میکنید , انبارهای آن عکس ها در iPhone شما ( یا این که Android ) ذخیره می گردند . در حالی که اکثری از برنامه ها از خاطر های نهفته برای سرعت بخشیدن به امور و دوری از بارگیری دوباره تصاویر و داده هایی که قبلاً به آنان دسترسی پیدا نموده اید , استعمال می نماید , خاطر نهان اینستاگرام میتواند فراوان بزرگ شود و در غایت فضای متعددی را در یک دستگاه بدست آورد .

در‌این مقاله به شما نشان داده می شود که چه‌گونه میتوانید یاد موقت اینستاگرام را بر روی آیفون حذف و منزه فرمائید تا بتوانید فضای ذخیره سازی در آیفون را آزاد فرمائید .

دقت داشته باشید برای یوزرها Android ; ورژن Android اینستاگرام دارنده سوییچ بدون واسطه ( Clear Cache ( در تحت بخش پیکربندی اینستاگرام است . براین اساس یوزرها اندرویدی صرفا میتوانند از آن برای دستیابی به به عبارتی اثر به کار گیری نمایند . اینک ورژن آیفون آیتم Clear Cache را ندارد , براین اساس آنان می بایست به صورت دستی برنامه را حذف کرده و مجدداً آن را نصب نمایند تا یاد موقت اینستاگرام پاک بشود .

یاد نهان اینستاگرام در برنامه های «Documents and Data» ذخیره می شود . همانگونه که ممکن است به یاد بیاورید , صرفا راه و روش پاک کردن قابل اعتماد ورقه ها و اطلاعات از برنامه iOS , حذف آن و نصب دوباره برنامه است , چون اینک هیچ آیتم داخلی برای حذف ورقه ها و اطلاعات به صورت دستی یا این که خود کار در iOS , یا این که در اینستاگرام نیست . همان گونه که احتمال دارد تا به امروز حدس زده باشید , این دقیقاً به عبارتی کاری است که ما با برنامه اینستاگرام در آیفون میخواهیم انجام دهیم .

طرز پاک کردن کش نهان اینستاگرام در آیفون :

اعتنا داشته باشید که‌این مراحل به اتصال اینترنتی فعال نیاز داراست و می بایست بعداز اتمام مجدد وارد اکانت کاربری اینستاگرام گردید .

 

پاک کردن حافظه کش موبایل آیفون
مراحل پاک کردن حافظه کش اینستاگرام

 

1 . برنامه ( Settings ( را در آیفون گشوده نمایید

2 . به نصیب ( General ( و آنگاه به ( iPhone Storage ( بروید .

3 . درانتظار لود تمامی داده های ذخیره باشید .

4 . برای یافتن لیست برنامه و یافتن ( اینستاگرام ( به زیر بروید , در کنار آن , کل حجم ذخیره سازی گرفته شده به وسیله برنامه خواهد بود .

یادگرفتن پاک کردن خاطر اینستاگرام در آیفون , تمیز كردن یاد اينستاگرام در آيفون
پاک کردن یاد کش اینستاگرام در آیفون

5 . روی ( Instagram ( ضربه بزنید .

6 . روی ( Delete App ( ضربه بزنید .

یادگرفتن پاک کردن یاد اینستاگرام در آیفون , تمیز كردن یاد اينستاگرام در آيفون
پاک کردن کش اینستاگرام در آیفون

7 . تأیید نمائید که می‌خواهید Instagram را با ضربه زدن بر روی ( Delete App ( حذف نمایید .

فراگیری پاک کردن یاد اینستاگرام در آیفون , منزه كردن یاد اينستاگرام در آيفون
پاک کردن خاطر نهان اینستاگرام در آیفون

8 . اکنون App Store را در آیفون گشوده فرمائید .

9 . برنامه ( Instagram ( ( با استعمال از کاوش یا این که مورد ها دیگر ) را پیدا فرمایید و مجدد بارگیری نمائید .

بعداز دانلود و نصب دوباره اینستاگرام , بایستی مجدد وارد اکانت کاربری اینستاگرام خویش گردید . یاد نهفته ها حذف شده و از کل حجم برنامه کاسته می شود , می‌توانید با رجوع و برگشت به بخش پیکربندی ( Storage ( و یافتن مجدد برنامه اینستاگرام , آن را به صورت دستی تأیید نمایید .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید