با انتشار پتنت جدید شرکت سامسونگ،  شاهد چشم‌انداز فوق العاده این شرکت برای آینده گوشی های هوشمند انعطاف پذیر  هستیم.

همان طور که می دانید گوشی‌ های هوشمند انعطاف پذیر در سال گذشته موفق شدند تا به مرجله ی ساخت و تولید برسند. به طوری که این گوشی های هوشمند انعطاف پذیر توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده اند. تا به حال شاهد تولید مدل‌های تفاوتی از این گوشی های هوشمند بوده ایم اما می‌توان سامسونگ را اولین و تنها شرکتی دانست که این کالا را به بازار فروش برساند. در حقیقت شرکت سامسونگ همچنان علاقه مند به تولید نسخه‌های دیگر با طراحی‌های خاص علاقه‌مند است. از این رو  تا به الان چند پتنت با هدف گوشی‌ های هوشمند انعطاف پذیر منتشر کرده است. مدتی است که گزارش جدیدی از شرکت سامسونگ منتشر شده  که به ما خبر از یک گوشی انعطاف پذیر جدید می‌دهد.

آخرین اخبار گوشی های هوشمند انعطاف پذیر سامسونگ

 

بر پایه آخرین خبرهای منتشرشده، سامسونگ موفق به ثبت  پتنتی شده است که طراحی جدید برای گوشی های هوشمند انعطاف پذیر را نشان می‌دهد. با آنالیز دقیق این پتنت متوجه می‌شویم که سامسونگ می خواهد ویژگی‌های بیشتری را آنالیز و به گوشی‌های هوشمند آینده خود، کیبورد نیز بیافزاید. در این طراحی، شاهد خمیدگی‌های نسبتاً بیشتری نسبت به طرح‌هایی که تا به الان منتشر شده است، هستیم. پتنتی که توسط Samsung Display در کره جنوبی به ثبت رسیده است، چشم‌انداز خوبی از شرکت سامسونگ در مورد گوشی‌ های هوشمند انعطاف پذیر در آینده خبر می‌دهد.

 

گوشی هوشمند انعطاف پذیر سامسونگ

 

طراحی گوشی های هوشمند انعطاف پذیر

 

به نظر می رسد که دستگاه انعطاف پذیر تنها یک گوشی هوشمند باشد. همانند گلکسی زد فولد ۲ (Galaxy Z Fold 2)، در طراحی اولیه منتشرشده می بینیم که این دستگاه در هنگام تا شدن، به تلفن همراهی با یک صفحه‌نمایش تبدیل می شود؛ ولی زمانی که صفحه‌های آن باز می‌شوند، این دستگاه به شباهت بیشتری به تبلت‌ پیدا می کند. سیستم تاشوی دوگانه امکان دارد به قسمتی از صفحه‌نمایش اجازه دهد تا همانند یک لپ تاپ به حالت ایستاده دربیاید.

قبل تر شاهد طرح‌های دیگری از نمایشگرهای دوگانه سامسونگ بودیم؛ ولی این مدل منحصر به فرد دارای کیبورد هم می باشد. در پتنت‌های منتشرشده کیبورد سخت‌افزاری -مشابه آن‌چه در دستگاه‌های بلک‌بری وجود دارد – به چشم نمی‌خورد؛ اما به ‌نظر می‌رسد دکمه‌های صفحه‌کلید لمسی هستند. این موضوع احتمالاً امکان طراحی باریک‌تر آن را فراهم می‌کند.

در آخر یک دوربین سلفی تکی در سمت راست دستگاه سامسونگ دیده می‌شود؛ مکانی که این دوربین قرار دارد اگر دستگاه در حالت تبلت باشد، در قسمت حاشیه بالایی به حساب می آید. همچنان معلوم نیست در دوربین اصلی شاهد چه خواهیم بود؛ برای اینکه تا به حال از پشت دستگاه الگویی منتشر نشده است. در رندرهای که منتشر شده است می‌توان کیبورد نازکی درکنار صفحه‌های تاشو ببینید.

این طراحی درواقع کمی کنجکاوانه می باشد. این گوشی هوشمند انعطاف پذیر از طراحی خاصی مانند لپ‌تاپ برخوردار است و به وسیله یک صفحه‌کلید کاملا لمسی و نمایشگری که قادر است به‌تنهایی در حالت ایستاده قرار بگیرد، سرویس‌های بهتری دردست کاربران قرار می‌گیرد؛ این از مواردی است که یک لپ‌تاپ واقعی می‌تواند به کاربر خود ارائه دهد.

اگرچه LetsGoDigital نام این دستگاه را گلکسی زد فولد ۳ (Galaxy Z Fold 3) می داند، ولی به ‌نظر نمی‌رسد این پتنت چیزی فراتر از یک طراحی اولیه باشد. به احتمال قوی سامسونگ قصد دارد تا خط تولید گوشی‌ هوشمند انعطاف پذیر خود را تقویت کند؛ ولی اضافه کردن یک صفحه‌نمایش دیگر به طرح‌های فعلی دستگاه‌های این شرکت، یک خطر محسوب می شود.

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید