کانن ابررایانه‌ فوجیتسو  PRIMEHPC FX1000 را خریداری کرد تا با به کار گیری از آن , مرحله‌ی ساخت پروتوتایپ را از پروسه ساخت تولید ها حذف نماید .

مبنی بر گفته‌ی فوجیتسو , کانن برای تسریع فرایند ایجاد محصول ها خویش برای یکی‌از ابررایانه‌های این مجموعه که قدرت دوچندان زیادی دارااست و با اسم PRIMEHPC FX1000 شناخته می‌گردد , مبادرت به ثبت پیشنهاد نموده است . شرکت‌های تولیدی همواره پیش از ایجاد محصول ها پایانی , پروتوتایپ ( نمونه‌ی نخستین ) آنان را می سازند تا ایرادات مو جود را رفع نمایند و آزمایش‌های خاصی انجام دهند . فوجیتسو میگوید کانن قصد داراست ازطریق ابررایانه‌ی موردبحث , مرحله‌ی ایجاد پروتوتایپ را از میان ببرد .

درواقع آن‌طور که فوجیتسو ادعا مینماید , ابررایانه‌ی PRIMEHPC FX1000 نیازبه ساخت پروتوتایپ به‌منظور انجام آزمایش‌های ضربه , ‌ عملکرد و جریان هوا را از میان میبرد و همه‌ی این آزمایش‌ها ازطریق فایل‌های CAD انجام می‌پذیرند و به محصولی حقیقی و واقعی نیاز نخواهد بود .

 

ابررایانه‌ فوجیتسو

 

سونی به‌لطف منابع مالی متعددی که دردسترس داراست , تا به امروز هزینه‌های عظیمی راجع‌به تحقیق‌و‌توسعه‌ی محصول ها دسته‌ی دوربین صرف نموده است تا همواره بتواند بهترین‌های بازار را ایجاد نماید . چند سال است که سونی تقریبا هر سه ماه یک‌بار , دوربین نو APS – C یا این که فول فریم خانواده‌ی آلفا را معرفی می نماید و این دوربین‌ها گرچه فاصله‌ی زمانی خیلی زیادی با یکدیگر ندارند ; ولی می توانند تجربه‌ی نسبتا مختلفی از عکاسی را ارائه دهند . هر مورد از دوربین‌های جدیدی که سونی معرفی مینماید , بعضی وقتها تغییراتی کم و در اغلب زمان ها تغییرات متعددی نسبت‌به مدل گذشته به‌خود می بینند .

این که شرکت‌هایی مانند کانن و نیکون قصد دارا هستند چه‌طور با سونی رقابت جدی را ادامه دهند , سؤالی است که هنوز به‌‌طور دقیق جوابش را نمی‌دانیم ; بااین‌حال نباید فراموش کنیم نیکون و کانن دربین باسابقه‌ترین شرکت‌های صنعت دوربین حضور دارا هستند و حتما هر کاری که ضروری باشد برای ماندن در رقابت انجام میدهند . برنامه‌های دقیق دو کمپانی را نمی‌دانیم , البته به‌لطف گفته‌های فوجیتسو , اکنون از قسمتی از برنامه‌های کانن خبر داریم .

به‌نظر می رسد یکی‌از تلاش‌های جدی کانن برای حضور پررنگ‌تر در بازار دوربین , حذف مرحله‌ی پروتوتایپ و اتکا بر طراحی‌های CAD ابررایانه‌ی PRIMEHPC FX1000 است . کانن با حذف مرحله‌ی پروتوتایپ حتما می تواند در هنگامی سریع‌تر دوربین‌های تازه خویش را روانه‌ی بازار نماید . ابررایانه‌ی موردبحث فوجیتسو که شماره‌مدل A64FX را یدک میکشد به حداکثر توان پردازشی ۶۴۸٫۸ ترافلاپس دست پیدا میکند .

مبنی بر بیانیه‌ی مطبوعاتی منتشرشده , همین‌که FX1000 به کمپانی کانن رسد , این ابررایانه نقشی اصلی در یاری به کانن برای عملی‌کردن راهکار تازه خویش یعنی حذف مرحله‌ی پروتوتایپ ایفا خواهد کرد . فوجیتسو می گوید ابررایانه‌ی موردبحث میتواند قابلیت‌هایی توسعه یافته در دست کانن قرار دهد و کاربرد‌های متنوعی به‌همراه بیاورد . درواقع کانن به‌لطف ابررایانه‌ فوجیتسو در سعی است فایل‌های سه‌بعدی CAD را بسازد و آنها‌را در شبیه‌سازی‌هایی ظریف و حساب‌شده که همچون وضعیت دنیای حقیقی و واقعی میباشند , موردآزمایش قرار دهد .

کانن درین آزمایش‌ها معیارهای گوناگون همچون نحوه‌ی تلاش و بررسی اثرها ناشی از سقوط کالا از ارتفاع را موردبررسی قرار می دهد ; سوای این‌که محبور باشد پروتوتایپ کالا را بسازد . نکته‌ی جالب‌توجه این است که شبیه‌سازی‌های کانن میتوانند نحوه‌ی جریان یافتن هوا در کالا را بررسی نمایند ; دوربین کانن EOS R5 که یکی‌از مهم ترین محصول ها این مجموعه طی سال‌های اخیر به‌حساب میاید , با نقص‌ داغی بیش تر از حد مواجه شد . درصورت دقیق‌بودن شبیه‌سازی‌ها , کانن به‌لطف ابررایانه‌ فوجیتسو می تواند نقص‌ داغی بیشتراز حد را رفع نماید .

این نخستین باری نمی‌باشد که کانن سراغ به کارگیری از ابررایانه‌های فوجیتسو میرود . این مجموعه پیش‌تر سابقه‌ی فعالیت با ابررایانه‌های FX10 و FX100 را برای دستیابی به بعضی از اهدافش دارااست ; بااین‌حال توان پردازشی FX1000 به‌حدی بسیار است که راهکار کانن برای ایجاد محصول ها سوای گذراندن مرحله‌ی پروتوتایپ را ممکن می‌نماید . کانن قصد دارااست ابررایانه‌ی جدیدی را که از فوجیتسو خریداری کرده در نیمه‌ی در آغاز سال آینده‌ی میلادی به‌مرحله‌ی عملیاتی برساند . این که ابررایانه‌ فوجیتسو میتواند منجر تسریع فرآیند ساخت محصول ها کانن به‌شکلی درخورتوجه شود یا این که خیر , سؤالی است که با گذر زمان جوابش را خوا هیم فهمید .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید