تحریم های آمریکا هواوی را با گوگل درگیر کرد

اعمال تحریم‌های سخت‌گیرانه‌ی دولت آمریکا سبب خواهد شد که هواوی در عرضه به‌روزرسانی‌‌های جدید اپلیکیشن‌های گوگل با ایراد مواجه شود .

بعد از این‌که دولت آمریکا اعلام کرد هواوی به اتهام دزدی داده ها از شهروندان آمریکا تحریم میگردد , جواز عمومی صادر شد که برخی از شرکت‌های آمریکا به مدت زمان مشخصی همکاری خویش را با هواوی ادامه دهند . با وجود این که دولت ایالات متحده مجوز عمومی همکاری شرکت‌های آمریکایی با هواوی را چندین بار تمدید کرد ; اما درنهایت طی روزهای قبلی , این جواز فسخ شد و هم‌اکنون شرکت‌های آمریکا حق همیاری با هواوی را ندارند .

احتمال دارد بزرگ‌ترین ضربه‌ای که هواوی از انقطاع همیاری با شرکت‌های آمریکایی ببیند , عدم ادامه همیاری با کمپانی گوگل باشد ; چون تولیدها هواوی از سیستم‌عامل اندروید به کار گیری می نمایند و به همین علت , همیاری شرکت چینی با گوگل از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

هواوی در مواجه با تحریم های شدید گوگل امریکا

گوگل و هواوی

درحال‌حاضر تنها محصولاتی از هواوی که قبل از ۱۶ مه ۲۰۱۹ ساخت شده باشند , همچنان امکان دریافت به‌روزرسانی‌‌های نرم‌افزاری و امنیتی و همچنین به‌روزرسانی‌‌های همگانی برای اپلیکیشن‌های را خواهند داشت . بااین‌حال , نکته‌ای بسیار مهم در این زمینه وجود دارد . چنانچه که هواوی در عرضه به‌روزرسانی‌‌ها برای محصولات خود به هرگونه مشکلی دچار شود یا عملکرد اپلیکیشن‌های یا این که دستگاه‌های هواوی پس از نصب به‌روزرسانی‌ به مشکل برخورد نماید , هواوی نمی‌تواند از برای رفع مشکلات پیش‌آمده یاری بگیرد .

درواقع مشکلات موجود بر سر راه هواوی تنها به‌این زمینه ختم نمیشوند ; بلکه ممکن است پشتیبانی گوگل از محصولات قدیمی هواوی ( تولیدشده گذشته از ۱۶ مه ۲۰۱۹ ) هم خاتمه یابد . درواقع احتمال داده می گردد که اپلیکیشن‌های گوگل در محصولات قدیمی هواوی دیگر به‌روزرسانی‌‌های جدید را دریافت نکنند ; چون گوگل باید هرگونه به‌روزرسانی آتی عرضه‌شده روی محصولات هواوی را تأیید نماید . با وجود تحریم‌ها و اتمام اعتبار مجوز عمومی نیز انجام چنین کاری برای گوگل دشوار خواهد شد .

متاسفانه هنوز هیچ یک از مقامات گوگل و هواوی نسبت بدین موضوع واکنشی نشان نداده‌اند و معلوم نیست که آیا مقامات آمریکا نسبت به تمدید اعتبار مجوز عمومی اقدام می نمایند یا این که خیر .

پاسخ ترک

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید